ana menü
Anasayfa
Güncel
Konular
Aile Kadın
Sesli Bilgi
Oku Dinle
Döküman
Download
Sayfalar
Dini Sözlük
Namaz Sureleri
Hadis Bahçesi
Dualar Pınarı
Masaüstleri
Uydudan Kıble
Sorduklarınız
Sitede Arama
Bizimle irtibat
Siteyi Önerme
Konuk Defteri
spacer
çocuk bahçesi
Müslüman Çocuk
Elif-ba Öğren
Sûreler Tâlimi
Çizgi Filmler
Harika Çocuklar
Ufkumu Aydınlat
Hikaye ve Masal
Tarih Sayfaları
Çocuk Radyosu
Nasreddin Hoca
Hacivat Karagöz
Fıkra Dünyası
Bilmeceler
Tekerlemeler
Çeşitli Maniler
Yanıltmacalar
Cinas - Telmih
Oyun Parkı
Yapbozlar
Flash Boyama
Dosya Çantam
Çocuk Defteri
spacer
kaplıcalar kırşehir - yozgat

KIRŞEHİR

İçmenin Adı Bulamaçlı Kaplıcası Mevkii Çiçekdağ Özelliği 43 derece Sıcaklık Kalsiyumlu, arsenikli, sodyum klorürlü, bikarbonatlı, karbondioksitli ve radonludur. Madensel Durumu Karaciğer, safra kesesi, mide ve bağırsak hastalıklarında etkilidir.
Adı Mahmutlu Kaplıcası Mevkii Çiçekdağ Sıcaklık 63 derece Özelliği Sodyum klorürlü, kalsiyum sülfatlı, karbondioksitli ve radonludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Karaciğer, safra yolları, romatizma, nefrit, nevralji, kadın hastalıkları
Adı Terme Kaplıcası Mevkii Terme Sıcaklık 40 derece Özelliği Kalsiyum sülfatlı, sodyumludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizmal hastalıkla, omurilik ve eklem kireçlenmesi, nevralji, asabi yorgunluklar, kadın ve kalb hastalıkları için çok etkilidir.
Adı Ilgın Kaplıcası Mevkii Ilgın Sıcaklık 42 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, sodyumlu, karbondioksitli ve radonludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nefrit, cilt ve kadın hastalıkları için tavsiye olunur.
Adı Kızılsinler Kaplıcası Mevkii Ilıcaköy Sıcaklık 25-43 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, magnezyumlu, sülfatlı oligametaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Çocuk felci, hemiplejilerle, çıkıktan sonra bacakların kuvvetlenmesine, cilt ve kadın hastalıklarında, romatizma göz hastalığında tavsiye olunur.

KÜTAHYA

Adı Yoncalı Kaplıcası Mevkii Kütahya Sıcaklık 39-42.2 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, sülfatlı, mağnezyumlu, klorürlü, Oksitli ve oligametaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, deri ve kadın hastalıkları, gıda bozukluğu, gut ve aşırı şişmanlık için tavsiye olunur.
Adı Murat Dağı Kaplıcaları Mevkii Gediz Sıcaklık 41 derece Özelliği - Hangi Hastalıklara İyi Gelir İdrar yolları iltihabı, taşların düşürülmesi, karaciğer, romatizma, nevralji, nefrit, sinir, kadın hastalıkları.
Adı Eynal Kaplıcası Mevkii Simav Sıcaklık 43-83 derece Özelliği Kalsiyumlu, sodyumlu ve oligametaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Kaplıca bir çok kaynaktan ibarettir. Her çeşit romatizma, nevralji, nefrit ve kadın hastalıkları için çok etkilidir.
Adı Göbel Kaplıcası Mevkii Tavşanlı Sıcaklık 32.8 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, magnezyumlu, oligametaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Çocuk felci, kırık-çıkık, romatizma ve nevraljilerde etkilidir.

MALATYA

Adı Balaban İçmesi Mevkii Darende Sıcaklık 13 derece Özelliği Kalsiyum sülfatlı, magnezyumludur Hangi Hastalıklara İyi Gelir Kabızlık, şeker, safra yolları, böbrek, taş, kum düşürmede tavsiye edilir.
Adı İşpendere İçmesi Mevkii Aşağı İspendere Sıcaklık 29 derece Özelliği Sodyumlu, kalsiyum bikarbonatlıdır. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide, karaciğer, safra yolları, bağırsak hastalıkları için tercih olunur.

MANİSA

Adı Emir Kaplıcası Mevkii Selendi Sıcaklık 54 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, karbondioksitli Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nefrit, nevralji, hareket noksanlıklarında tavsiye edilir.
Adı Kurşunlu Kaplıcası ve İçmesi Mevkii Salihli Sıcaklık 39.5-71.5 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, kadın hastalıkları, nefrit, solunum yolları, cilt hastalıkları için.
Adı Sarı Kaplıcaları Mevkii Salihli Sıcaklık 51.5 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, kalsiyum, hidrojenli, karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, cilt ve solunum yolları ile kadın hastalıklarında etkilidir.
Adı Urganlı Kaplıcası Mevkii Turgutlu Sıcaklık 50-70 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit ve kadın hastalıkları.

KAHRAMANMARAŞ

Adı Cala İçmeleri Mevkii Kahramanmaraş Sıcaklık 14 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, karbondioksitli, demirli ve bromürlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Karaciğer, romatizma, safra kesesi, mide ve bronşit hastalarına tavsiye olunur.

MARDİN

Adı Germiab Ilıcası Mevkii Mardin Sıcaklık 61.5 derece Özelliği Kükürtlü, kalsiyum sülfatlı, magnezyumlu, hidrojen sülfürlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, polinefrit, kadın ve cilt hastalarında tavsiye edilir.

MUĞLA

Adı Karaada Ilıcası Mevkii Bodrum Sıcaklık 33 derece Özelliği Sodyum klorürlü, az miktarda florürlü ve bromürlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, mafsal ağrıları, nefrit, kırıklar ve kronik jinekolojik rahatsızlıklar için tavsiye olunur.
Adı Gebeler Ilıcası Mevkii Fethiye Sıcaklık 35.5-36.5 derece Özelliği Sodyum klorürlü sülfatlıdır. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Bağırsak bozukluklarında müshildir. Kalb romatizması, nefrit, polinefrit, deri ve kadın hastalıkları için önerilir
Adı Sultaniye İçme Kaplıcası Mevkii Beyceğiz Sıcaklık 31.5-41.9 derece Özelliği Sodyum klorürlü, hidrojen sülfürlü ve bromürlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Ruhi yorgunluk, romatizma, nevralji, nefrit, cilt ve kadın hastalıkları için tavsiye edilir.
Adı Bözük Kaplıcası Mevkii Yatağan Sıcaklık 37 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, kalsiyumlu, karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Karaciğer, safra kesesi, metabolizma, mide ve sindirim rahatsızlıklarında hastalara tavsiyeye değer.

NEVŞEHİR

Adı Kozaklı Kaplıcası Mevkii Nevşehir Sıcaklık 27-43 derece Özelliği Sodyum klorürlü, bikarbonatlı, kalsiyumlu ve en az miktarda florürlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, kadın hastalıkları için önerilir.

NİĞDE

Adı Kemerhisar İçmesi Mevkii Bor Sıcaklık 16 derece Özelliği Sodyumlu, magnezyumlu, kalsiyumlu, klorürlü ve bikarbonatlıdır. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide bağırsak, safra kesesi, idrar yolları hastalıklarında tavsiye olunur.
Adı Çiftehan Kaplıcası Mevkii Niğde Sıcaklık 25 derece Özelliği Sodyum sülfatlı, kalsiyum klorürlü, radonludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, polinefrit ve kadın hastalıklarında etkilidir.

ORDU

Adı Sarmaşık Kaplıcaları Mevkii Bolaman Sıcaklık 47.5 derece Özelliği Kalsiyum sülfatlı, klorürlü ve oligametaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, cilt hastalıkları için tavsiye edilir.

RİZE

Adı Andon İçmesi Mevkii Rize Sıcaklık 10 derece Özelliği Kalsiyum sülfat, kalsiyum, sodyum, magnezyum, karbondioksit, demir ve bikarbonatlıdır. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsak, sarılık.

TOKAT

Adı Sulusaray Kaplıcası Mevkii Tokat Sıcaklık 50 derece Özelliği Sodyum klorürlü, sülfatlı ve bikarbonatlıdır. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, cilt hastalıklarına önerilir.

VAN

Adı Basnabdal Ilıcası Mevkii Erciş Sıcaklık 66 derece Özelliği Sodyum klorürlü, bikarbonatlı, bromürlü, hidrojen sülfürlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma ve çeşitli sistemlerde meydana gelen kronik iltihablara iyidir.

YOZGAT

Adı Tezelli Kaplıcası Mevkii Sarıkaya Sıcaklık 47 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, sodyum klorürlü, radonlu, demirli oligametaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, kadın hastalıkları için önemle tavsiye olunmaktadır.
Adı Köhne Kaplıcası Mevkii Sorgun Sıcaklık 61 derece Özelliği Sodyum klorürlü, kalsiyum sülfatlı Hangi Hastalıklara İyi Gelir Üstü solunum yolları ve iç salgı sistemi üzerinde uyarıcı etki yapmaktadır.
Adı Yerköy Kaplıcası Mevkii Yozgat Sıcaklık 44 derece Özelliği Sodyum klorürlü, kalsiyum ve radonludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Her çeşit romatizma, nefrit, polinefrit ve kadın hastalıkları için şifadır.

spacer
açiklamali bölümler
Açıklamalı Bölümler
spacer
gorsel multimedia
Nasihat Öğütler
Namaz Dersleri
Pratik Elif-ba
Kolay Elif-ba
Kur'an Dersleri
Takipli Kur'an
Evliya Filmleri
Dini Sohbetler
Dini Menkıbeler
İlahi Kasideler
spacer
sesli multimedia
Tefsir Dersleri
Riyazus Salihin
Tam İlmihal Sesli
Mektubat Rabbani
Sesli İslam Tarihi
Peygamberimiz
Evliya Hayatları
Nasihatler
Bahri Kasideler
İlahi Kasideler
Sesli Sohbetler
Seslendirmeler
Ezan-ı Şerifler
İslami Şiirler
Tarih Serisi
Mehter Marşları
Telefon Zilleri
spacer