ana menü
Anasayfa
Güncel
Konular
Aile Kadın
Sesli Bilgi
Oku Dinle
Döküman
Download
Sayfalar
Dini Sözlük
Namaz Sureleri
Hadis Bahçesi
Dualar Pınarı
Masaüstleri
Uydudan Kıble
Sorduklarınız
Sitede Arama
Bizimle irtibat
Siteyi Önerme
Konuk Defteri
spacer
çocuk bahçesi
Müslüman Çocuk
Elif-ba Öğren
Sûreler Tâlimi
Çizgi Filmler
Harika Çocuklar
Ufkumu Aydınlat
Hikaye ve Masal
Tarih Sayfaları
Çocuk Radyosu
Nasreddin Hoca
Hacivat Karagöz
Fıkra Dünyası
Bilmeceler
Tekerlemeler
Çeşitli Maniler
Yanıltmacalar
Cinas - Telmih
Oyun Parkı
Yapbozlar
Flash Boyama
Dosya Çantam
Çocuk Defteri
spacer
kaplicalar çankiri - kayseri

ÇANKIRI

İçmenin Adı Kurşunlu Çavudur Ilıca ve İçmesi Mevkii Çankırı Özelliği 34 derece Sıcaklık Kükürtlü, hidrojenli, sodyumlu ve karbondioksitli. Madensel Durumu İçme kürleri ile safra yolları ve sarılık, pankreas ve kan, şeker üzerinde etkilidir. Migren, iştahsızlık, hazımsızlık, kabızlık, yorgunlukları giderir.

ÇORUM

Adı Beke Kaplıcası Mevkii Figani Sıcaklık 34-35 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, mağnezyumlu, oligametaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji ve kalb hastalıkları, taş düşürücü
Adı Tekkeşin maden suyu Mevkii Kargı Sıcaklık 17 derece Özelliği Kalsiyum, bikarbonatlı, magnezyumlu, karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide asidini düzenler, mide ve bağırsak enfeksiyonlarında, karaciğer, sindirim yolları hastalıklarında tavsiye olunur.

DENİZLİ

Adı Karahayit Kaplıcası Mevkii Denizli Sıcaklık 40 derece Özelliği Kalsiyum sülfatlı, karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizmal, nevralji ve kadın hastalıkları
Adı Pamukkale Kaplıcası Mevkii Pamukkale Sıcaklık 40 derece Özelliği Kalsiyum sülfatlı, karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji ve kadın hastalıkları
Adı Pamukkale Kaplıcası Mevkii Pamukkale Sıcaklık 35 derece Özelliği Kalsiyum karbonatlı, sülfatlı ve karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Kronik iltihablarda, bronşit ve kalb yetersizliklerinde etkilidir.
Adı Çizmeli Kaplıcası Mevkii Buldan Yenice Sıcaklık 56 derece Özelliği Sodyum ve kalsiyum sülfatlı ve karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, kadın ve kalb hastalıkları ile damar sertlikleri için tavsiye olunur. Karaciğer, safra yolları ve bağırsak hastalıkları için içme tedavisi yapılmaktadır.
Adı Buldan İçmesi Mevkii Buldan Sıcaklık 17.5 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, magnezyumlu, karbondioksitli, demirlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide, bağırsak, safra kesesi, karaciğer düzenlemesinde çok etkilidir.

DİYARBAKIR

Adı Çermik Kaplıcası Mevkii Çermik Sıcaklık 48 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, bromürlü, klorlü, kükürtlü ve hidrojenlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir İltihaplı romatizmalar, nefrit, polinefrit, çocuk felci, kadın hastalıkları.

ERZİNCAN

Adı Erzincan Ilıcası Bögert Madensuyu Mevkii Erzincan Sıcaklık 40 derece Özelliği Sodyum bikarbonat, Magnezyum, klorür ve karbondioksit Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma ve deri hastalıkları, mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi için tavsiye olunur.

ERZURUM

Adı Ilıcaköy Kaplıcası Mevkii Erzurum Sıcaklık 36 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, demirli, karbonlu ve hidrojenli Hangi Hastalıklara İyi Gelir Beslenme bozukluklarında, romatizma, nevralji, cilt hastalıkları ve deri hastalıklarında etkilidir.
Adı Çobandere Çermiği ve (Deli Çermik) Mevkii Köprüköy Sıcaklık 26 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, kalsiyumlu, karbondioksitli, demirli ve bromürlü. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Düşük tansiyonlarla, romatizma, deri hastalıkları, siyatik, kansızlıktan şikayet edenlere tavsiye olunur.
Adı Pasinler Kaplıcası Mevkii Pasinler Sıcaklık 40 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, klorürlü, radonlu ve karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nefrit, nevralji ve kadın hastalıkları.

HAKKARİ

Adı Zümrüt Kaplıcası Mevkii Beytüşşebap Sıcaklık - Özelliği Bikarbonatlı ve kükürtlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mafsal, romatizma, kalb yetmezliği, nevralji, nefrit ve kadın hastalıkları

HATAY

Adı Hatay Kaplıcaları Mevkii Hatay Sıcaklık 30 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, mağnezyumlu, sülfatlı, karbondioksitli ve bromürlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide ve bağırsak hastalıkları için tavsiye olunur.
Adı Reyhanlı Kaplıcası Mevkii Reyhanlı Sıcaklık 35-37 derece Özelliği Kükürtlü, sodyum bikarbonatlı, kalsiyum sülfatlı, bromürlü hidrojen sülfürlüdür. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nefrit, kadın ve cilt hastalıkları, teneffüs yolları için etkilidir.

İÇEL - MERSİN

Adı Güneysu İçmesi ve Çamur Suyu Mevkii İçel Sıcaklık 37 derece Özelliği Sodyum klorürlü, hidrojenli, kükürtlü Hangi Hastalıklara İyi Gelir Safra yolları, bağırsak bozuklukları, iştahsızlık, romatizma, nefrit

İSTANBUL

Adı Tuzla İçmeleri Mevkii Tuzla Sıcaklık 20 derece Özelliği Sodyum klorürlü, bikarbonatlı, sülfatlı ve magnezyumlu Hangi Hastalıklara İyi Gelir Karaciğer ve yetersizliği, ikterler, safra yolları, küçük taşları düşürmek ve bağırsak bozukluklarında tavsiye olunur.
Adı Yalova Kaplıcaları Mevkii Yalova Sıcaklık Esas kaynak 57 derece Valide Hanım Kurnabaşı 64 derece, gözsuyu 55 derecedir. Özelliği Sodyum sülfatlı, kalsiyumlu, olimetaliktir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, romatoit, kırık-çıkık, mafsal yapışkanlığı kramp tarzında ağrılar, damar tıkanıklıkları, yüksek tansiyon, göz zarlarından şikayetler için tavsiye olunur.

İZMİR

Adı Agememnun Kaplıcası Mevkii Balçova Sıcaklık 62 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, klorürlü, kalsiyumludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, polinefrit, kadın hastalıkları
Adı Güzellik Kaplıcası Mevkii Bergama Sıcaklık 36 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlı, sülfatlı Hangi Hastalıklara İyi Gelir Banyo tedavisi ile deriyi güzelleştirir. Nevrostenikler, dimağ yorgunluğundan şikayet edenlere tavsiye edilir.
Adı Paşa Kaplıcası Mevkii Bergama Sıcaklık 43 derece Özelliği Bikarbonatlı, karbondioksitli ve sodyumludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Metabolizma bozuklukları, gut, diabet, şişmanlık, yaşlılık kadınların çenital organlarının hastalıklarında ve açık yaralara pansuman yapıldığında yumuşatıcı etkisi vardır.
Adı Çeşme Kaplıcası Mevkii Çeşme Sıcaklık 62 derece Özelliği Sodyum klorürlü, magnezyumlu Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mafsal şişmesi, romatizma, nevralji, kadın hastalıkları, küçük rahim iltihabları, adenit, felç ve raşitizm. Gut hastalarına da tavsiye olunur.
Adı Reisdere Şifne İçme Kaplıcası - Çamursuyu Mevkii Çeşme Sıcaklık Kaplıca suyu 38, mide suyu 20, şifne çamuru 19-25, şifne büyük içmeler 24, şifne ılıca 42 derecedir. Özelliği Şine ya da bükük içme sodyum klorür, magnezyumlu, küçük içme; klorlu, sodyumlu ve magnezyumludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide ve bağırsak bozuklukları, romatizma, uyuz, deri hastalıkları, raşitizm, gıda bozukluğu hastalıkları için etkilidir.
Adı Malgaca İçmesi Mevkii Urla Sıcaklık 22 derece Özelliği Sodyum klorürlüdür Hangi Hastalıklara İyi Gelir Bağırsak enfeksiyonları, karaciğer ve safra yolları.

KARS

Adı Karauğanlı İçmesi Mevkii Kars Sıcaklık 9 derece Özelliği Bikarbonatlı, kalsiyumlu ve karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Mide hastalıklarında diüretik etkisi vardır.

KAYSERİ

Adı Bayramhacı Kaplıcası Mevkii Kayseri Sıcaklık 40 derece Özelliği Kalsiyum bikarbonatlı, klorürlü, sodyumlu, karbondioksitlidir Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, gut, dolaşım sistemi, karaciğer, safra kesesi, bronşit, süt yolları hastalıklarında etkilidir.
Adı Boğazköprü İçmesi Mevkii Kayseri Sıcaklık 19 derece Özelliği Karbon gazoz, bikarbonatlı. Sodyum klorludur. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Karaciğer, safra yolları, 20 günde 3-4 bardak günde içmekle tedavi olunur. Bu tedavi 20'şer gün olmak üzere iki defa tekrarlanır.
Adı Tekgöz Kaplıcası Mevkii Kayseri Sıcaklık 4 derece Özelliği Sodyum bikarbonatlıdır Hangi Hastalıklara İyi Gelir Romatizma, nevralji, nefrit, kırık-çıkık, mafsal tutukluğu, yarım felçler, kadın hastalıkları.
Adı Dutluk İçmesi Mevkii Yeşilhisar Sıcaklık 19,5 derece Özelliği Sodyum klorürlü, bikarbonatlı, magnezyum, bromürlü ve karbondioksitlidir. Hangi Hastalıklara İyi Gelir Karaciğer ve safra yolları, sindirim yetersizliği, mide ve bağırsak uyarılmasında etkilidir.

spacer
açiklamali bölümler
Açıklamalı Bölümler
spacer
gorsel multimedia
Nasihat Öğütler
Namaz Dersleri
Pratik Elif-ba
Kolay Elif-ba
Kur'an Dersleri
Takipli Kur'an
Evliya Filmleri
Dini Sohbetler
Dini Menkıbeler
İlahi Kasideler
spacer
sesli multimedia
Tefsir Dersleri
Riyazus Salihin
Tam İlmihal Sesli
Mektubat Rabbani
Sesli İslam Tarihi
Peygamberimiz
Evliya Hayatları
Nasihatler
Bahri Kasideler
İlahi Kasideler
Sesli Sohbetler
Seslendirmeler
Ezan-ı Şerifler
İslami Şiirler
Tarih Serisi
Mehter Marşları
Telefon Zilleri
spacer